Keçe çanta tablet kılıfı yapımı

 

Keçe çanta tablet kılıfı

Hep yiyecek içecekten bahsetmeyelim istedim. Biraz da evdeki en bıcırık küçük kız Ayşe ile birlikte diktiğimiz hayavan temalı tablet kılıfları ve çantaların dikme aşamalarını sizlerle paylaşalım istedik. Keçe üzerine geçen senelerde çokça muhabbet etmiştik o sebepten direk neyi nasıl yaptığımızı anlatmaya geçelim diyorum. 

 

Malzemeler;

Çanta/kılıf'ın kendisini dikmek için 70 cm x 25 cm istediğiniz renk kalın (3mm) keçe

Çanta/kılıf'ın önüne dikeceğimiz cep için istediğimiz ölçüde çanta/kılıf'ın ana renginden farklı renk bir keçe (ben bazılarında 20*25cm kullandım, bazılarında 15*20 cm kullandım, elimdeki miktarı az kalmış keçeleri değerlendirdim)

1 adet mıknatıs çıtçıt

Çantanın kapağına kullanmak istediğimiz hayvan için göz rengi vs. ek ince keçe 

Güzel kesen bir büyük, bir küçük makas (biri yuvarlak uçlu olsa daha iyi olur)

Çantanın gövdesi için uzunluk 30 cm öne, 30 cm arkaya gelecek şekilde ayarlıyoruz, 10 cm de kapak payı kalıyor. Bu payın üztüne de kullanmak istediğimiz hayvan temasının kafasını yapıştıracağız.

 

Keçe ipad kalıbı

Öncelikle kullanmak istediğmiz hayvan temasının kalıplarını çıkartıyoruz. Ben bunun için Ayşe ile birlikte Darius Behlül'e benzer bir çizim yaptım ve onun çizgilerine göre her katmanını ayrı ayrı çirerek kalıp haline getirdim. Bu kalıpları krem renk keçe nin üzerine koyup önce kurşun kalem ile çizimini yaptım.

 

Keçe kedi kalıbı

Çizdiğim kurşun kalem izlerinden yuvarlak kısımları yuvarlak uçlu makasımızı kullaranark kesiyoruz.

 

Keçe Çanta yapımı

Kestiğimiz keçeleri üst üste koyarak yapıştırmadan önce uyumsuzluk içinde olan parça var mı diye kontrol ediyoruz. Daha sonra parçaları sıcak silikon ile birbirine yapıştırıyoruz.

 

keçe tablet ipad kılıfı kedi

 

Benim çizdiğim kalıp  Darius Behlül'e benzesin diye bıyıklı bir kedi idi, bunun için bıyık detayını dikiş ile belirginleştirmek istedim. Bıyıkları dikeceğim parçanın arkasından çizdim ve Ayşe ile çizgilerin üstünden dikiş geçtim. Biraz daha görünür bir ip rengi seçseymişim güzel olabilirmiş sanırım.

 

keçe çapraz çanta

 

Daha sonra (fotoğraflamamışım malesef Ayşe ile ip sap dikmek deli işi) çantanın saplarını arkasına dikiyoruz. Çantanın yan dikişlerini kapatıyoruz. Keçeden kesip yapıştırdığımız kapak kısmına mıknatıs çıtçıtımızı takarak, çantamızı tamamlıyoruz. Biz bu işi o kadar çok sevdik ki kendimizi durduramadık bir sürü kalıp kesip bir sürü çanta yaptık. Sonra bunların hepsini kullanacak değiliz ya isteyen alsın kullansın diye satış sitemize koyduk. Yapmak isterseniz yukarıda yazdığım adımları izleyerek siz de kendinize, çocuklarınıza, sevdiklerinize yapabilirsiniz. Benimle iletişime geçerseniz sizler ile çıkarttığım kalıpları da paylaşırım. Ama yok uğraşamam bana da yap derseniz de önce buradan yapılmışlara bakın, beğendiğiniz çıkmazsa evcil dostunuzun ya da istediğiniz hayvanlar alemi bireyinin fotoğrafını yollayın benzeterek yapayım. 

Ayşe ile birlikte yaptığımız tablet kılıflarının fotoğrafları ile sizleri başbaşa bırakıyorum.

ipad tablet kılıfı koala çanta

kara kartal küçük çanta

Kara kartal tablet ipad kılıfı çanta

koala ipad tablet kılıfı çanta

Sarman Kedi ipad tablet kılıfı çanta

tilki ipad tablet kılıfı çanta

Tilki tablet ipad kılıfı çanta

Aslan tablet ipad kılıfı çanta

 

Bu yazı Genel, Keçe kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir