Köpek tasması yapalım

Sevgili köpeğim Boris’in plastik aparat, şişe, gibi içinde plastik unsur ihtiva eden her şeye zaafı var. Bir gün baktık ki bizim yaklaşık 50TL vererek www.tchibo.com.tr den aldığımız tasmasının plastiklerini  kemirmiş  dolayısı ile tasmayı kullanılamaz hale getirmiş. Eski tasmasını çöçü olarak kullanıp eski etek ve elbise kumaşlarından artanlar ile yepyeni göğüs tasmaları yaptım. Şimdi dikkat etmem gereken tek şey tasmaları Boris’in ulaşabileceği yerde bırakmamak ki tekrar kemirmesin 🙂

 
Klipslerinin alt tarafına gelen yere de kumaş parçası koymam gerektiğine karar verdim. Çünkü klipsleri her kapatışımda etini sıkıştıracakmışım gibi hissediyordum. Gerekli malzemeleri sayarak başlayalım;
1. Klips
2. Şerit
3.25 cm kadar çift en artık kumaş parçası
4. D demir
5. Tela
İğne iplik vs.
Öncelikle eski tasmayı iki kat kumaşın üzerine koyarak sabun ile çizdim. Daha sonra 1 parmak kadar dikiş payı bırakarak kestim. Çizdiğim sabun üzerinden çevrecek küçük bir açıklık bırakarak diktim.
Resimlemeyi unutmuşum ama tasma kumaşının iç yüzeyinin her iki tarafına da tela yapıştırdım. Elimdeki kemirilmiş örnek tasmanın şeritlerine bakarak şeritleri kumaş üzerine iğneledim ve diktim. Uç kısımlarına klipsleri diktim.
              
Tasma ipini takabilmek için bir adet d demiri de şeritlerin altına geçirerek dikiş ile tutturdum.
Baktım ki kolay oluyor ve Boris’in her daim tasmayı ortalıkta gördüğünde kemirme riski olduğu için 3 adet arka arkaya diktim.
 
Bu yazı Dikiş, Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Köpek tasması yapalım için 2 cevap

  1. Sermin der ki:

    Güle güle kullanın. Aynı tasmadan bizde de var 🙂 dışarıdayken nereden aldınız diye soruyorlar. Köpek montu, yapmurluğu falan da dikiyor musunuz?

    • bilgederki der ki:

      Elimde bir adet köpek montu da var, dışarıdan almıştım, kalıp olarak kullanmayı düşünüyorum lakin henüz fırsat bulamadım. eğer yapabilirsem mutlaka burada resimleyerek anlatacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir