Tost ekmeğinde pizza

 

pizza yapımı

İşten eve geldiniz, üff deli gibi de yorgunsunuz. Evde de Allah için bir gram yemek yok ısıtıp yemelik. Adalet mi bu be!!

Bütün gün vatan uğruna çalış didin eve gel aç biraç bir de ne yesem de nazlı göbeğim bayramdan hallice bir an yaşasa diye düşün. Of hayat çok zor…

Buldum!!!

Açtım buz dolabını baktım ekmek var, kaşar var, burada tarifini verdiğim ketçap var (iyi ki de hafta sonu yapmışım) oh beee. Arşimet gibi kapıdan sokağa mı fırlasam “buldum buldum” diye?  Yok yok bir an bu fikir geldi geçti. O zaman napıyoruz? az önce yapıp bayıla bayıla yediğim tost ekmeğinde pizzanın malzemelerini yazıyoruz. Göbeğim mi? Şimdi uçsuz bucaksız kırlarda koşan kuzular gibi şen şakrak.

pizza

Malzemeler;

1/2 kaşık tereyağı

1 kaşık ketçap

2 dilim kaşar peyniri

2 dilim burger peyniri

4-5 dilim sucuk

1 közlenmiş yeşil biber

1 közlenmiş kırmızı biber

2 dilim ekmek

Tavaya yağı koyup kızdırıyoruz ve çamurda yuvarlanan mandaların çamura bulandığı gibi ekmeklerimizi bu kızgın yağa buluyoruz.

ekmek arası pizza

Daha sonra ekmeklerin üstüne ketçap sürüp, peynir dilimlerini doğranmış biberi sucuğu dizip kaşarlar eriyinceye kadar cozurdatıyoruz. Sucuk dilimlerini önce tavada erittiğiniz yağda pişirirseniz daha lezzetli olacaktır. ben acelemden pişirmedim, ekmek arasında pişmedi değil ama kızarmış olsaydı daha lezzetli olurdu bence.

ev yapımı pizza

Daha sonra dilimleri üst üste koyuyoruz. Tavadan alıp ortadan kesiyoruz ki bakalım içi pişmiş mi pişmemiş mi. Ha bu arada pizzamız azıcık ılıyıp ısırılacak hale gelinceye kadar çay demlemeyi unutmayın.

pizzacık

Bence gayet pişmiş görünüyor sizce?

Bu yazı Genel, Ham hum kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir