Soğuk sandviç

etli sandviç

Planınızı önceden yapmadığınız için ya da planı yapmış olsanız bile totonuzu kaldırıp uygulamadığınız  için son dakikada harekete geçen insanlardan iseniz, karnınız aç olduğunda kafanız da çalışmadığı için yemekten taviz veremiyorsanız,  dolapta ne var ne yok ekmek arasına doldurup yolda bir yerlere yetişmeye çalışırken bir yandan da ağzınızı kocaman açıp sandviçinizi ısırmaya çalışıyorsanız aramıza hoş geldiniz. Üzerime damlayan ketçap lekesini silmeye fırsat bulamadan toplantıya dalmışlığım çoktur benim.

Soğuk sandviç diyince aklınıza bol rus salatalı ketçaplı mayonezli birşeyler geldiyse bence kovalayın gitsin. Bu günkü Sandviçimiz daha önce kendi suyunda ve buharında pişirdiğimiz etimizden ertesi güne kalanlardan yapılma. Ketçabı da şurada bahsettiğimiz üzere kendimiz yaptığımıza göre içimiz rahat ederek sandviçimizi hazırlayabiliriz. Aslında bunun beyaz peynirlisi makbul ama boşverin siz onu burdan devam edin.

2 dilim ekmek (Dilimlenmiş yuvarlak kepek ekmek kullandım)

Dilimli pişmiş et (Ben şurada tarifini yazdığım tandır etinden arta kalanı kullandım)

1 dilim burger peyniri

1 çorba kaşığı ev yapımı ketçap

1 yaprak marul

2 közlenmiş biber

3 dilim domates

 dilimli soğuk et

Ekmeğin ıslanıp dağılmasını engellemek amacıyla ilk katmanı peynir, üzerine ketçap, üzerine maru, üzerine et dilimleri, üzerine domates ve üzerine çekirdekleri çıkarılmış közlenmiş biberi diziyoruz ve 2. Dilim ekmeği kapatıyoruz. İsterseniz içine turşu da dilimleyebilirsiniz.

dilim et sandviç

Aliminyum folyo’ya sararak yanımıza alıyoruz. Her aklımıza geldiğinde ya da açıkdığımızda dişleyerek yiyoruz. Aman dikkat ketçap her an üzerinizden etrafa el sallayabilir.

Afiyet olsun

Bu yazı Genel, Ham hum kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir