Keçe kitap okuma çantası- Kitaç

keçe kitap çantası

Siz de benim gibi otobüste dolmuşta kitap okumayı seven fakat çantası küçük olduğu ıçin çantasına kitap sığdıramayanlardan mısınız? Ne kötü değil mi bir poşette kitabı taşımaya çalışmak!! Işte bunun bir çözümünü buldum. Nam-ı değer “Kitaç”. Kitap taşıma çantası ıle ıstediğiniz an kitabı açıp okuyabilirsiniz sonra kapatıp yolunuza devam edebilirsiniz. Ben kendimce birbirine yakıştırdığım renklerden yaptım. Yapımını anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Kısaca şöyle;

Malzemeler

En az 2 renk keçe

Çantanın sapını yapmak için uzun kumaş parçası

Mıknatıs çıt çıt

keçe kitap okuma çantası

bir kitabı aldım ve genişçe etrafından keçe üzerine çizdim. Keçeyi kestim. daha sonra 2. renk keçemden de kitabın kapağını arasına sıkıştıracağım diğer parçalarını kestim. İkisini birbirine diktim. İki parçayı birbirine dikerken araya çanya saplarını da iğneledim böylece onlar da dikilmiş oldu. Bu arada küçük bir cep yaptım çantanın iç kısmına. Üzerinin süslemelerini de gerek tığ işi çiçeklerle gerekse artan keçe parçalarıyla yaptım. Ta taa!!!

Keçe çanta

Haydi siz de yapın güle güle kullanalım, yok ben yapmam yaptıklarından bana da ver diyorsanız da hazır  Kitaç için buraya beklerim; bilgeden;

Hızımı alamayıp diğer diktikerimin de fotoğraflarını ekliyorum belki sizlere fikir olur;

kitap çantası okuma çantası

Bu yazı Dikiş, Genel, Keçe kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir