Karnabaharlı suşi

 

 

Hazır mısınız gençler? 

Ketojenik beslenme tariflerimiz yeniden gündemde, niye mi? Yeniden totom büyüdü çünkü niyesi ne? Allah sizi inandırsın 10 gündür diyetteyim, bir önceki ketojenik beslenme nedir? yazımızda belirttiğim gibi "duracell ayıcığı ile yarışırım" gibi bir ruh halim kapıda, yazıyı hemen yazıp koşma başlayacağım. Bunun niyesi yok yerimde duramıyorum.

Fırsattan istifade ketojenik tarifleri yapıp yapıp paylaşacağım. Başlayalım derim ne dersiniz?

 

Şimdi Suşi'nin karnabaharlı olduğunu duyduğunda benimle buluşmaktan vaz geçen arkadaşlarıma da, yiyip yiyip de doyamayan arkadaşlarıma da sevgiler yollayıp tarifime başlıyorum. Kusura kalmayın bu ara pek geyik yapmaya vaktim yok.

Malzemeler:

500 gr rondoda çeklmiş Karnabahar

1 kaşık pirinç sirkesi

1/2 çay bardağı su

tuz

4 yaprak nori

İçine sarmak istediğiniz herhangi bir gida (ben avokado, salatalık, ton balığı, krem peyniri kullandım)

Rondoda çekilmiş karnabaharı tencereye alıp pirinç sirkesi, tuz ve su ile bir taşım çeviriyoruz, amaç sadece karnabaharın kokusu kaçsın. 

Daha sonra sarma bambularımızın üzerine yorun yaprağımızı (nori) serip dolu dolu 2 kaşık pişmiş sirkeli karnabaharı güzelce yayıp, iç malzemesini de ekleyerek sarıyoruz. bu ölçüden dolu dolu sarılmış 4 nori çıktı. Az biraz fotoğraflayım istemiştim bu aşamaları fakat o kadar acelem vardı ki bırak fotoğraf çekmeyi telefon çalınca bile zor bakmış oldum. Ortaya çıkan aşağıda tabi;

 

 

Yukarıdaki tabak dolusu 1 nori ile sarılmış içinde 5 gr krem peynir, 10 gr ton balığı, 20 gr kadar da avokadoolan sarılmış suşinin, tek tek gram gram fatsecrete girilerek hesaplanmış besin değerlerini veriyorum;

(1 noriyi 6 parçaya böldüm siz gözüm doyar küçük derseniz 8'de bölebilirsiniz)

 

Besin Değerleri
Porsiyon Boyutu: 1 nori yaprağı bütün sarılmış (167,5g) 
 
porsiyon başı
Kilojul 738 kj
Kaloriler 176 kcal
Protein 7,57 g
Karbonhidrat 10,39 g
  Şeker 4,04 g
Yağ 9,53 g
Fiber 5,92 
Bu yazı Genel, Ham hum kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir