Fırında yumurtalı avokado (avokadolu yumurta)

 

Frında Avokadolu yumurta

Hazır bu timsah armudunu ele almışken, bir de evde hızla tüketilmesi gereken gayet olgun avokadolarım dururken kaptırdım gidiyorum. Bir de bu tarifi deneyin, pişmiş avokado nasıl oluyormuş kendiniz öğrenin.

Ara sıra takılıp kaldığım her çeşit konu olabileceği gibi bu sağlıklı beslenme, spor vucut yağ yakımı, koşma, yüzme vs. gibi insanın enerjisini somürüp tüketecek her türlü faaliyet için dönüşümlü saplantı halimle tekrar  bir aradayım. Araştırırsanız kardiyo, hiit, tabata protokolü vs. gibi pek çok antreman ve kas çalıştırma programlarının detaylarını öğrenebilirsiniz. Burayı okuyan kişilerin genellikle bayanlar olduğunu düşünecek olursak bunlar çok ilginizi çeker mi bilemediğim için çok abartıp kendi antreman programımı yazıp, nasıl gaza gelip haftanın 4 günü spinning+pilates ya da hiit+ilates takıldığımdan bahsetmeyip hemen bu spor faaliyetlerinden sonra 1-2 saat içinde hücrelerimizde boşalan enerji açığını beslenme ile kapatabilecek sağlıklı tarifi vereceğim. Ben sadece deneyimimi paylaşıyorum, doktor reçetesi değil yazacakları, vay arkadaş 1 aydır her spor gecesi avokado yiyorum bu ne böyle hiç gelişmedim vs. diyip beni suçlamayın.

Malzemeler;

1 avokado

2 yumurta

Kaşar peyniri

karabiber

tuz

yumurtali-avokado

Avokado ortadan ikiye ayrılıp çekirdeği çıkartılır. Ortada çekirdekten geriye kalan kısım biraz daha oyularak genişletilir, amaç içine yumurtayı kırdığımızda taşmasın. her bir avokado kasesinin içine 1 yumurta kırılır, tuz, biber, istenirse kaşar peyniri eklenerek 220'C  fırında 20 dak pişirilir.

Spor sorası hızlı ve kaslarınızda boşlamış olan protein depolarını dolduracak, porsiyon olarak küçük fakat besin değeri olarak çok sağlıklı bir atıştırmalığınız oldu. Hadi gözünüz aydın cicişler.

 

 

Bu yazı Genel, Ham hum kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir