Açelya çılgınlığı

Dikiş ve overlook makinem çok uzun zamandır arkadaşımda olduğu için evde uğraşacak pek çok işin arasında bahar da geldim geliyorum derken çiçeklere böceklere sardığımı bir kaç yazı öncesinden ifade etmiştim. İşte tam da 1-2 hafta öncesine denk gelecek şekilde çiçekçinin yanından geçerken ben kırmızı tomurcukları ve yeşil yaprakları ile pek bir pejmude çiçek gördüm ve dedim ki “yazıııık, alayım götüreyim, canlandırıp büyüteyim, o da açsın, büyüsün”. Sansıma o gün ben de kırmızı giymiştim zaten sanki beni çağırmış gibi oldu.

Çiçekçiler ile pek de başarılı diyalogum olmuyor malesef adının sadece açelya olduğunu öğrenebildim, “bol su ver yerini severse çok güzel açar” dedi, aldım iş yerine getirdim. Malum iş yerinde evde olduğundan daha çok güneşli gün geçiriyorum, evde olduğum anlar cumartesi-pazar hariç hep gece oluyor.

Geldiği andan itibaren açtıkça açtı, açtıkça açtı ve ben onun açelya olduğundan şüphe duymaya başladım.

Sizce bu gerçekten açelya mı?

İnternette gördüğüm açelya resimlerine hiç benzemiyor bu haliyle. Bu güzellik yalnız kamasın diye yanına bir de pembe tomurcuklu bir açelya aldım, kaktüslerim ile yan yana koydum. Pembe güzel çiçek açma konusunda biraz nazlı, ben almadan önce sanırım dışarıda durduğu için tomurcukları soğukdan yanmış 🙁

 
Bu yazı Çiçek böcek, Genel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir